ماشین ظرفشویی صنعتی

تمیز نگه داشتن ظرف‌ها، لیوان ها، قاشق و چنگال و غیره برای کسب ‌و کار تجاری مانند رستورانی، هتلداری و غیره ضروری است. و این موضوع برای مدیر این دست کسب و کارها کاملاً مشهود است. خرید ماشین ظرفشویی صنعتی مناسب مهم ترین بخش ماجرای تمیز کردن این وسائل است. شستشوی ظروف کثیف، خود یک موفقیت بزرگ یا نقطه شکست برای اثبات توانایی کنترل امور بهداشتی در فضای کسب و کار در مقابل بازرسان بهداشت است. و اگر به درستی کنترل شود می‌تواند باعث سودآوری شود.

 

 

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که کسب ‌و کار تان به رشد خود ادامه می‌ دهد و از قوانین بهداشتی تبعیت می‌کند، انتخاب یک ماشین ظرفشویی صنعتی مناسب بسیار حیاتی است. اما خرید ماشین ظرفشویی صنعتی نیز اصول خاص خود را دارد، و تمیز بودن ظروف بخش اساسی زیبایی ظاهری و آراستگی محیط کسب و کار را شامل می شوند. جالب نیست؟ در این مطلب قصد داریم یک راهنمایی جامع و کامل در جهت خرید ماشین ظرفشویی به شما ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

اصطلاحات صنعتی ماشین ظرفشویی

اصطلاحات صنعتی ماشین ظرفشویی

در هنگام خرید ماشین های ظرفشویی و مواد شوینده صنعتی ، ممکن است با اصطلاحات « ماشین ظرفشویی صنعتی »، «تجهیزات ماشین ظرفشویی صنعتی» و مشابه این موارد روبرو شوید. بنابراین، باید بدانید که ماشین ظرفشویی صنعتی چیست و تفاوت آن با ماشین ظرفشویی عادی که در اکثر خانه ها یافت می شود چه چیز است؟

خوب، اصلی ترین چیزی که ماشین ظرفشویی صنعتی را از ماشین ظرفشویی عادی جدا می کند ، اندازه آن ها نیست. ماشین ظرفشویی های صنعتی بر اساس سرعت عملکرد از یکدیگر متمایز می شوند. هنگام خرید ماشین ظرفشویی صنعتی ، چرخه شستشوی فوق العاده سریع و حداقل زمان خشک کردن در آن وجود دارد. بسیاری از ماشین های ظرفشویی صنعتی می توانند کار را یک بار در یک دقیقه تکمیل کنند. در حالی که این موضوع در مورد ماشین های خانگی صدق نمی کند.

عملکرد ماشین های ظرفشویی خانگی یک ساعت یا بیشتر طول می‌کشد، و بسیاری از آنها در چرخه‌ های کوتاه‌ تر ظروف را خوب تمیز نمی کنند. مشابه این حالت در مورد ماشین ظرفشویی صنعتی هم صادق است، و آنها نمی‌ تواند تمام کثیفی ها را از یک بشقاب سریعاً پاک کند. به همین دلیل، قبل از اینکه ظرف ‌ها را در طول چرخه کار در داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید، بهتر است بیشتر مواد زائد را از آن پاک کنید.

 

انواع ماشین ظرفشویی صنعتی کدامند؟

چهار دسته ماشین ظرفشویی صنعتی وجود دارد. اینکه کدام نوع برای فعالیت تان مناسب است به شما کمک می کند تا انتخاب صحیحی داشته باشید.

ماشین-ظرفشویی-زیر-کانتری-tehrankitchen

ماشین ظرفشویی زیر کانتری

یک ماشین ظرفشویی صنعتی زیر کانتری برای کافی شاپ ها یا رستوران های کوچک ایده آل است. میله ها در زیر پیشخوان جای می گیرد، که باعث صرفه جویی در استفاده از فضا می شود. اگر یک آشپزخانه با ظرفیت بالا دارید، این مدل های کوچکتر ممکن است عملکردهای شما را کندتر کنند. اگر می خواهید دستگاهی با نصب آسان تهیه کنید که هیچ فضای پیشخوانی نداشته باشد، یک مدل ماشین ظرفشویی زیر کانتری می تواند برایتان مناسب باشد.

 

ماشین مخصوص لیوان شور

لیوان ها راحت تر از سایر ظروف شکسته می شوند. اگر در محل کار خود از لیوان های زیادی استفاده می کنید ، ایده خوبی است که یک ماشین لیوان شور مجزا تهیه کنید. این مدل ها به اندازه سایر ماشین های ظرفشویی صنعتی قدرتمند و سریع هستند اما جریان آب ملایم تری دارند.

این دست ماشین های ظرفشویی بهترین انتخاب برای شستن لیوان های ظریف و جام ها هستند. این در حالی است که از اکثر ماشین های ظرفشویی می توانید برای انواع دیگر ظروف نیز استفاده کنید.

ماشین-لیوان-شور

ماشین ظرفشویی ریلی اتوماتیک

به احتمال زیاد ماشین ظرفشویی از نوع ریلی را در بیمارستان ها ، دانشگاه ها ، مدارس و هتل ها بسیار دیده اید. اگر به ظرفیتی بالاتری برای شستشو ظروف نیاز دارید، ماشین ظرفشویی از نوع ریلی اتوماتیک همان چیزی است که بدان احتیاج دارید.

این ماشین های ظرفشویی بالاترین ظرفیت هر مدل را به خود اختصاص داده اند ( اما آنها بیشترین فضا را نیز به خود اختصاص می دهند). این ماشین ظرفشویی بیشتر در مکان هایی مانند کافه تریا استفاده می شوند که، دارای مشتریان زیادی هستند. در نتیجه اگر به استفاده از ظروف خود چندین بار در یک زمان احتیاج داشته باشید، می توانید به این نوع ماشین ظرفشویی صنعتی اعتماد کنید.

ماشین-ظرفشویی-ریلی-اتوماتیکماشین-ظرفشویی-ریلی-اتوماتیک

ماشین ظرفشویی درب دار

ماشین های ظرفشویی از نوع درب دار، دارای درب بزرگی در قسمت جلویی هستند که تا زمانی که قفسه ظرف پر نشود باز می ماند. سپس می‌توانید قفسه را به داخل بچرخانید، درب را ببندید و چند دقیقه بعد ظرف ‌ها را تمیز نمایید. این مدل‌ های بزرگ و کارآمد برای آشپزخانه های بزرگ و وسیع عالی هستند.

ماشین ظرفشویی صنعتی نوع درب دار، دارای ظرفیت ‌های بالاتری نسبت به ماشین ظرفشویی زیر کانتری هستند و به طبع به فضای بیشتری نیاز دارند. آن‌ها همچنین انرژی و آب بیشتری را برای تمیز کردن ظروف می طلبند. اگر نیاز به شستن سریع و موثر بسیاری از ظروف داشته باشید و بتوانید هزینه و انرژی را در نظر بگیرید، این مدل همان ماشین ظرفشویی صنعتی است، که به دنبالش هستید. ماشین ظرفشویی از نوع درب دار محبوب ترین نوع ماشین ظرفشویی در آشپزخانه های صنعتی است.

ماشین-ظرفشویی-درب-دار-tehrankitchen

سهولت استفاده در خرید ماشین ظرفشویی را جدی بگیرید.

نکته مهم دیگر این مطلب این است که دقت کنید و مطمئن شوید استفاده از دستگاه مذکور برای شما آسان است یا خیر! چرا که روزانه و لحظه به لحظه با این ماشین در ارتباط خواهید بود. اگر استفاده از یک ماشین خاص برای شما دشوار است، به مشکل جدی برخورد خواهید کرد. اگر آن‌ها را در فضایی که متناسب با آن نیستند قرار دهید، استفاده از برخی مدل‌ های ماشین ظرفشویی چندان هم آسان نیست.

به عنوان مثال، بهترین نوع ماشین ظرفشویی نوع درب دار آن است، و اگر آن را جایی قرار دهید که دربش به سختی باز شود، بازدهی لازم را دریافت نخواهید کرد. بنابراین قبل از خرید، هر گونه مشکل بالقوه ای که ممکن است بوجود آید را تصور کنید. در نهایت خواهید دید که از خریدتان راضی و خشنود خواهید بود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *