ماشین ظرفشویی

مطالب مربوط به ماشین ظرفشویی

Industrial-dishwasher-cleaning

ماشین ظرفشویی صنعتی واقعاً وسیله ای شگفت انگیز است و تمیز کردن ماشین ظرفشویی صنعتی یک مسئله است  . شستن به اندازه ۱۰۰۰ ردیف در روز با چرخه هایی که زیر یک دقیقه و نیم به طول انجامد ، کاملا مطمئن باشید که حتی برای با تجربه ترین کارکنان هم امکان شستن این تعداد از […]

industrial-dishwasher-vs-home-dishwasher

انتخاب ماشین ظرفشویی صنعتی با توجه به تعداد ظرفیت ارائه سرویس و میزان سرو غذا در رستوران صنعتی مشخص می شود . در زمان های اوج کاری رستوران صنعتی ، ماشین ظرفشویی صنعتی می تواند نقش بسیار مهمی در ارائه سرویس بهتر در زمان کمتر باشد در واقع می توان گفت از اصلی ترین تجهیزات […]

توصیه-های-قبل-از-خرید-ماشین-ظرشویی-آشپزخانه-تهران

خرید ماشین ظرفشویی صنعتی اولین و مهمترین انتخابی است، که در آشپزخانه صنعتی باید در مورد آن فکر کنید. تقریباً هر کسی که برای لذت بردن از یک وعده غذایی در یک رستوران، یا کافی شاپ با دوستان یا خانواده خود حضور دارد، احتمالاً وقتی غذای خود را داخل یک بشقاب، یا لیوان کثیف مشاهده […]

اصطلاحات صنعتی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی صنعتی تمیز نگه داشتن ظرف‌ها، لیوان ها، قاشق و چنگال و غیره برای کسب ‌و کار تجاری مانند رستورانی، هتلداری و غیره ضروری است. و این موضوع برای مدیر این دست کسب و کارها کاملاً مشهود است. خرید ماشین ظرفشویی صنعتی مناسب مهم ترین بخش ماجرای تمیز کردن این وسائل است. شستشوی ظروف […]

ماشین-ظرفشویی-نسل-جدید-آشپزخانه-تهران

سهولت استفاده ، همیشه در پس ذهن برای به دست آوردن حداکثر کامیابی قرار دارد. مدیران رستوران های صنعتی به دنبال ماشین های ظرفشویی صنعتی مناسبی هستند که حداکثر کارایی را در زمینه کاری آنها ارائه می نماید. به عنوان مثال، ماشین های ظرفشویی صنعتی نسل جدید با تازه ترین تکنولوژی ها ، برای سرعت […]

ماشین-ظرف-شویی-https://tehrankitchen.com

ماشین ظرفشویی و شستشوی اتوماتیک ظروف : در هر رستوران، کیترینگ، هتل، تالار و… یکی از مهمترین دغدغه های پرسنل آشپزخانه و کارفرمایان ظروف کثیف و شسته نشده موجود در آشپزخانه و سالن غذا خوری می باشد. ظروف کثیف و قابل شستشو به دو بخش تقسیم می شوند: ۱- ظروف کثیف بزرگ که بیشتر در […]

پرسش و پاسخ

 1. آیا برای ماشین ظرفشویی صنعتی نیاز به مواد شوینده وجود دارد؟ و از چه موادی و به جه مقدار می توانیم استفاده کنیم؟

  بله به مواد شوینده نیاز داریم. این مواد در بازار به صورت پودر ماشین ظرفشویی یا مایع ماشین ظرفشویی وجود دارد.

 2. مقدار مصرف مواد شوینده در هر بار شستشو چقدر می باشد؟

  مقدار مصرف مواد شوینده در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی صنعتی متفاوت می باشد ولی مقدار مصرف پودر شستشو و مایه شستشو تغریباً مشابه می باشد و بیشتر به قدرت مواد شوینده ای که استفاده می کنیم بستگی دارد. برای اینکه درک بهتری از پیمانه ذکر شده داشته باشیم باید بدانیم ما پیمانه را ۲۰۰ سی سی در نظر می گیریم. و منظور از ریختن پودر در ماشین ظرفشویی یعنی اینکه مواد شوینده را مستقیم درون تانک شستشو بریزیم.

  الف) مقدار مصرف در لیوان شور صنعتی، ابتدا ۲/۱ پیمانه درون دستگاه ریخته و بعد از شستن ۸ الی ۹ سبد ظرف، مجدداً ۲/۱ پیمانه اضافه نموده و این سیکل ادامه پیدا می کند.

  ب ) مقدار مصرف در ماشین ظرفشویی زیر کانتری صنعتی، در اول کار ۲/۱ پیمانه و بعد از شستن ۷ الی ۸ سبد ظرف مجدداً ۲/۱ پیمانه اضافه نموده و این سیکل ادامه پیدا می کند.

  پ) در ماشین ظرف شویی هود تایپ یا ماشین ظرفشویی ۱۲۰۰ بشقاب، در ابتدا یک پیمانه و پس از شستم ۸ الی ۱۰ سبد ظرف یک پیمانه دیگر اضافه نموده و این سیکل ادامه پیدا می کند.

  د) در ماشین ظرف شویی ریلی یا ماشین ظرف شویی اتوماتیک تونلی، ابتدا باید ۴ الی ۵ پیمانه ماده شوینده را داخل تانک شستشو ریخته و پس از هر ۱۰ الی ۱۲ سبد ظرف که شستشو می شود ۲ الی ۳ پیمانه دیگر اضافه نموده و این سیکل ادامه پیدا می کند.

 3. آیا در ماشین ظرف شویی صنعتی مانند مدل خانگی زمان زیادی برای شستشو ظرف نیاز دارد؟

  نه به هیچ وجه زمان زیادی مورد نیاز نیست. از جمله مزایای عالی ماشین ظرف شویی صنعتی نسبت به مدل خانگی آن، سرعت بالای شستشو ظروف و قدرت تمیز کنندگی بالای آن هست.

 4. به نظر شما به صرفه هست یک ماشین ظرفشویی صنعتی برای رستوران خود خریداری کنیم؟ مزایای آن را نسبت به شستشوی دستی اعلام می کنید؟

  باید گفت با استفاده از ماشین ظرف شویی صنعتی، هزینه نیروی انسانی به شدت کاهش می یابد. از مصرف آب برای شستشوی ظروف کاسته شده و با توجه به بالا بودن قیمت ظروف پذیرایی، شکستن، لب پر شدن ظروف به شدت کاهش می یابد و به دلیل اینکه شستشو در دمای ۸۰ الی ۹۰ درجه سانتی گراد می باشد ، شستشوی کامل و ضد عفونی صورت می پذیرد. مطمئن باشید بعد از گذشت چند ماه با صرفه جویی های صورت پذیرفته هزینه اولیه خرید ماشین آلات ظرف شویی جبران خواهد شد.

 5. ما از کجا بدونیم که کدام مدل ماشین ظرف شویی به درد ما می خورد و ماشین با چه ظرفیتی بخریم؟

  باید دقت داشت نوع ماشین ظرف شویی صنعتی مورد نیاز به ظرفیت رستوران بستگی خواهد داشت و در این صورت برای هر نفر مابین ۵ الی ۷ قطعه ظرف در نظر گرفته می شود. حالا می توانیم با به دست آوردن تعداد ظروف استفاده و کثیف شده در رستوران مدل مدنظر را انتخاب کنیم. ظرفیت هر ماشین ظرفشویی با قطعه ظرف محاسبه می گردد و این قطعه می تواند بشقاب، کاسه، لیوان و یا هر چیز دیگری باشد.هرچقدر اندازه ظروف بزرگتر باشد به طبع تعداد ظروف شسته شده در ساعت کمتر خواهد بود.

  در کل برای ماشین ظرفشویی زیر کانتری حدود ۵۴۰ قطعه در ساعت، برای ماشین ظرفشویی هود تایپ حدود ۱۲۰۰ قطعه و برای ماشین ظرفشویی ریلی ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ قطعه در ساعت در نظر می گیریم. سرعت اپراتوری که با این دستگاه کار می کند نیز می تواند به ما در بالا بردن ظرفیت دستگاه کمک نماید. برای لیوان شور رو کانتری در هر سیکل ۱.۵ الی ۲ دقیقه ای حدود ۱۲ الی ۱۸ عدد لیوان یا استکان شسته می شود.