ماشین ظرفشویی و شستشوی اتوماتیک ظروف :

در هر رستوران، کیترینگ، هتل، تالار و… یکی از مهمترین دغدغه های پرسنل آشپزخانه و کارفرمایان ظروف کثیف و شسته نشده موجود در آشپزخانه و سالن غذا خوری می باشد.

ظروف کثیف و قابل شستشو به دو بخش تقسیم می شوند:
۱- ظروف کثیف بزرگ که بیشتر در محیط آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند مانند دیگ،قابلمه، بن ماری، پاتیل، سیخ، ابزار کار و …
۲- ظروف کثیف پذیرایی که بیشتر در سالن رستوران و سالن غذا خوری مورد استفاده قرار می گیرند مانند بشقاب، کاسه، دیس، لیوان، قاشق و چنگال و….
نحوه شستشوی، مکان شستشو، زمان شستشو و دستگاه های متناسب شستشو برای هر دسته متفاوت خواهد بود.

شستشوی ظروف بزرگ:

در هر آشپزخانه اتاقی به اسم اتاق شستشوی ظرف بزرگ یاPath Washer در نظر گرفته می شود که شامل حوضچه شستشو ظروف ، وان استیل صنعتی،  دستگاه سیخ شور ، دستگاه دیگ شور، دستگاه بن ماری شور، قفسه ظروف بزرگ و قفسه ظروف کوچک می باشد. تمامی ظروف و ابزار موجود در آشپزخانه در این مکان شسته شده و در همینجا نگهداری می شود. بیشتر فعالیت این بخش بوسیله دست صورت پذیرفته و در آشپزخانه های با ظرفیت بالا ماشین آلات به کمک نیروی انسانی آمده و دقت و سرعت را بالا خواهد برد.

سیخ کباب معضلی است که هر آشپزخانه با آن در ارتباط است. کارگران آشپزخانه از صبح زود در حال آماده سازی، تولید و سرو غذای روزانه رستوران بوده وزمانی که کارها به پایان می رسد نوبت به شستشوی ظروف می رسد. شستن سیخ بسیار سخت و طاقت فرسا بوده و با مخاطرات جسمی برای پرسنل و مخاطرات بهداشتی در شستشوی نادرست سیخ ها وجود خواهد داشت. دستگاه اتوماتیک سیخ شور این مشکل را حل کرده و به سرعت حجم بالایی از سیخ استیل مورد نظر را شستشو می دهد.

جنس این دستگاه کاملا استنلس استیل بوده و دارای محفظه گرد با حرکت دورانی و چرخشی بوده که موجب شسته شدن کامل و بهداشتی سیخ ها می شود. صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده در کنار کاهش زمان شستشو و صرفه جویی در نیروی انسانی می تواند ما را در خرید دستگاه سیخ شوی ترغیب نماید. کار با دستگاه سیخ شور بسیار ساده بوده و با توجه به برقی بودن دستگاه عدم نیاز به نیروی انسانی ماهر از ویژگی های دیگر دستگاه سیخ شور خواهد بود. این دستگاه نیاز به آب، برق و لوله کشی فاضلاب دارد.

دستگاه های بن ماری شور و دیگ شور تنها در کیترینگ های بسیار بزرگ استفاده می شود و با توجه به اینکه بیشتر دیگ های پخت به سمت دیگ پخت صنعتی متمایل شده است تغریباً کاربرد خود را از دست داده است.
شستشوی ظروف پذیرایی:

 

ظروف کثیف پذیرایی با ظروف کثیف داخل آشپزخانه از نظر ماهیت و نحوه شستشو کاملا متفاوت می باشند و در طراحی آشپزخانه صنعتی سعی می شود که در دو فضای مجزا از یکدیگر قرار بگیرند.
احتمال شکستن و لب پر شدن ظروف چینی و لیوان در شستشوی دستی و به روش سنتی وجود دارد. امروزه با بالا رفتن قیمت ظروف سرو و همچنین تنوع ظروف سرو با جنس های مختلف، شکستن هر کدام از آنها و یا لب پر شدنشان می تواند ضرر مالی فراوانی به رستوران وارد نموده و ماهانه مجبور شویم هزینه های هنگفتی را به این بخش اختصاص دهیم.

باید در نظر داشت به دلیل اینکه ظروف پذیرایی گاهاً با طراحی خاص برای رستوران ما صورت می پذیرد و یا بیشتر ظروف به صورت ست یک جور می باشند، شکستن هر کدام می تواند موجب ناقص شدن ظروف شده و حتی مجبورمان کند که تمامی ظروف را مجدداً از ابتدا خریداری نماییم. باید در نظر داشت که هر چقدر خطای انسانی در این بخش کمتر باشد ماندگاری ظروف برای ما بیشتر خواهد شد.

در روشهای سنتی شستشوی ظروف از سینک دو لگنه و یا سینک تک لگنه و یا در صورتی که تعداد و سایز ظروف بزرگتر باشد از وان شستشو استفاده خواهد شد. در این روش کارگر ظرف شور با مواد شوینده و آب گرم قابل تحمل شروع به شستشوسی ظروف می نماید. سرعت عمل در این روش بسیار پایین بوده و شستشوی کاملا بهداشتی امکان پذیر نمی باشد. جلوگیری از شکستن و لب پر شدن ظروف در این روش بسیار سخت بوده و خطای نیروی انسانی در این روش شسشتوی ظروف بسیار بالا می باشد.

امروزه با بالا رفتن هزینه های انرژی، اهمیت آب در زندگی روزمره، افزایش دستمزد کارگران آشپزخانه و اهمیت صاحبان رستوران به بهداشت ظروف ارائه غذا به مشتریان، استفاده از دستگاه ماشین ظرفشویی توجیه اقتصادی پیدا کرده و بیشتر رستوران های معتبر و برند از ماشین ظرف شویی صنعتی استفاده می نماییند.

ماشین ظرف شویی صنعتی با نوع خانگی کاملا متفاوت بوده و ذهنیتی که از نوع ماشین ظرفشویی خانگی داریم را باید کاملا فراموش نماییم. سرعت شستشو، دقت و راحتی کار در دستگاه ظرفشویی صنعتی قابل مقایسه با نوع خانگی آن نمی باشد.

تمامی آبدارخانه های ادارات دولتی و غیر دولتی، کافی شاپ ها، رستوران ها، هتل ها، تالار ها و کیترینگ ای بزرگ غذایی می توانند بر اساس ظرفیت خود یکی از سایز های مختلف ماشین ظرفشویی را مورد استفاده قرار دهند.
بهترین نوع ماشین ظرفشویی صنعتی، تولید کشور آمریکا، ایتالیا و آلمان می باشد. شرکت آشپزخانه تهران با توجه به سوابق متعدد کاری و کیفیت و خدمات پس از فروش دستگاه های مختلف، برند سیلانوس Silanos که یک برند ماشین ظرفشویی ایتالیایی بوده و دارای خدمات پس از فروش مناسب می باشد پیشنهاد می گردد.

در ادامه مقاله به انواع ماشین ظرف شویی اشاره می نماییم:

ماشین لیوان شور:

ماشین لیوان شور یا ماشین لیوان شوی کوچکترین عضو خانواده دستگاه ظرف شویی صنعتی می باشد. این وسیله کوچک و کاربردی با ابعاد کوچک خود به راحتی در هر جایی قرار گرفته و در بیشتر مواقع بر روی کانتر می توان آن را تعبیه نمود.

ماشین لیوان شور بیشتر در آبدارخانه های ادارات، در کافی شاپ ها، سفره خانه های سنتی و یا بخش ظرفشویی سالن های همایش مورد استفاده قرار می گیرد. ماشین های ظرف شویی زیر کانتری، هود تایپ و ریلی می توانند آسیب های فراوانی به لیوان و استکان های مورد استفاده زده و موجب خط افتادن و کدر شدن آن ها شوند. این دستگاه قابلیت شستشو، آبکشی و خشک کردن را به صورت همزمان دارا می باشد. قدرت پاشش مولکول های آب با توجه به قدرت کم نسبت به قدرت موتور بالا در ماشین ظرفشویی زیر کانتری، آسیب های وارده به لیوان ها را به شدت کاهش می دهد.

بهترین برند موجود در بازار ماشین لیوان شور ایتالیایی سیلانوس Silanos می باشد. ساختار دستگاه از فولاد ضد زنگ از نوع استنلس استیل ۳۰۴ می باشد. تمامی اجزای گرمایشی دستگاه از جنس فولاد ضد زنگ و مقاوم در برابر خوردگی و رسوپ کچ موجود در آب می باشد. سیستم کنترل با تابلو برق کامل ایمنی دستگاه را چند برابر کرده است.

دارای سبد با سایز ۳۵ سانتیمتر در۳۵ سانتیمتر می باشد که به همراه هر دستگاه دو عدد سبد لیوان شور و یک عدد قفسه قاشق و چنگال وجود دارد. البته ناگفته نماند یک شلنگ اتصال به آب نیز به همراه پک موجود بوده که به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

کنترل پنل هوشمند و دیجیتالی ماشین لیوان شور سیلانوس ایتالیا دارای ۴ زمان شستشو به عبارت P1 با سرعت ۶۰ثانیه و P2 با سرعت ۱۲۰ثانیه و P3با سرعت ۱۸۰ثانیه و P4 با سرعت ۴۸۰ثانیه می باشد و برای بدست آوردن ظرفیت هر دستگاه در ساعت سایز و تعداد لیوان های قرار گرفته در هر سبد، میزان کثیف بودن لیوان ها و زمان باز و بسته کردن درب لیوان شوی و پر و خالی کردن دستگاه را محاسبه و ظرفیت در ساعت را بدست می آوریم. قدرت و ظرفیت پمپ شستشو لیوان شور سیلانوس برابر ۰,۲۷کیلووات با مقدار ۱۳۷ لیتر در دقیقه می باشد.

این دستگاه در درجه حرارت ۸۵ درجه سانتیگراد با آب پاک کردن لیوان را انجام داده و برای شستشو و خشک کردن لیوان ها از آب با درجه حرات ۵۵ درجه سانتیگراد استفاده نموده تا در زمان باز نمودن درب ماشین لیوان شور بخار آب داغ وجود نداشته و به داخل فضای کار وارد نشود. دارای ظرفیت مصرف ۲.۴ لیتر در هر چرخه می باشد.

داری برنامه شستشوی سرد جهت لیوان های دلستر مخصوص می باشد. تمامی دستگاه لیوان شور سیلانوس در کشور ایتالیا ساخته شده و محصول مشترک یا ساخت کشور چین و تحت لیسانس کشور ایتالیا ( مانند مشابه زانوسی و یا الکترولوکس) نمی باشد.

ماشین شستشوی ظروف - ماشین ظرفشویی - ماشین لیوان شور - آشپزخانه تهران - https://tehrankitchen.com/

ماشین شستشوی ظروف – ماشین ظرفشویی – ماشین لیوان شور – آشپزخانه تهران

ماشین ظرف شویی زیر کانتری:

در رستوران ها و سالن های غذاخوری با ظرفیت کم بهترین وسیله شستشوی ظروف به صورت صنعتی استفاده از دستگاه ماشین ظرفشویی زیر کانتری می باشد. این دستگاه که به ماشین ظرف شویی ۵۴۰ قطعه نیز معروف می باشد می تواند در کاهش هزینه ماهانه یک رستوران نقش بسزایی را ایفا نماید. نکته ای که می بایست در ظرفیت این دستگاه دقت نماییم بسیاری از فروشندگان به غلط اصلاح ۵۴۰ بشقاب را برای این دستگاه به کار می برند که ظرفیت درست آن ۵۴۰ قطعه است که شامل دیس، بشقاب، کاسه و… شده و با توجه به ظرفیت سبد ونحوه چیدمان ممکن است دچار تغییر گردد.

مانند دستگاه لیوان شور ایتالیایی سیلانوس بهترین برند موجود در بازار ایران ماشین ظرف شویی زیر کانتری صنعتی ایتالیایی سیلانوس Silanos مدل E50 می باشد. این دستگاه کاملا ساخته شده از جنس استنلس استیل ۳۰۴ ضد زنگ می باشد. این دستگاه توانایی شستشوی ظروف در دمای حدود ۸۰ الی۹۰ درجه سانتی گراد را دارا می باشد و این کار با گرمکن فشاری توکار بسیار کوچک صورت می پذیرد. دارای سیستم شستشو با بازوهای چرخشی بسیار قوی و پمپ شستشوی قدرتمند با ظرفیت گرم کردن بالا می باشد.

بع از شستشو و قبل از آبکشی به مدت ۴ ثانیه دستگاه متوقف شده که امر موجب می گردد مطمئن شویم هیچ لکی از آب کثیف بر روی ظروف تمیز در زمان پایان مرحله آبکشی وجود نداشته باشد. نحوه فعالیت دستگاه و دمای آب دستگاه موجب می گردد که هیچ گونه باکتری رشد و تکثیر پیدا نکند و ظروف شسته شده کاملا بهداشتی و استریل باشد. دارای کنترل گر الکتریکی دما و زمان شستشو می باشد. ابعاد سبد ماشین ظرف شویی صنعتی سیلانوس ایتالیا برابر ۵۰ سانتی متر در ۵۰ سانتی متر می باشد.

امکان جداسازی بازوهای شستشو یا بازوهای آبکشی به راحتی امکان پذیر بوده که این امر امکان تعمیر و نگهداری بسیار آسان آن را محیا می سازد. شلنگ از جنس پی وی سی آب با اتصالات آهنی مقاوم در برابر فشار بالای آب می باشد.

فشار آب ورودی به این دستگاه معادل ۲ الی ۳ بار Bar می باشد. این دستگاه با ابعاد عرض ۶۰ سانتی متر و طول ۶۰ سانتی متر و ارتفاع ۸۵ سانتی متر قابل ارائه می باشد.

ماشین شستشوی ظروف - ماشین ظرفشویی - ماشین لیوان شور - آشپزخانه تهران - https://tehrankitchen.com/

ماشین شستشوی ظروف – ماشین ظرفشویی – ماشین لیوان شور – آشپزخانه تهران

ماشین ظرفشویی هود تایپ یا ۱۲۰۰ قطعه:
در رستوران ها و آشپزخانه های با ظرفیت متوسط دیگر ماشین ظرفشویی زیر کانتری جوابگو نمی باشد و می بایست از یک ماشین ظرفشویی با ظرفیت بالاتر استفاده نماییم. ماشین ظرفشویی هود تایپ که به ماشین ظرفشویی ۱۲۰۰ قطعه یا ماشین ظرفشویی ۱۰۰۰ قطعه نیز معروف می باشد تمامی نیاز یک رستوران یا هتل با ظرفیت متوسط را جواب گو می باشد. این دستگاه ظرف شویی صنعتی با یک دسته اهرمی شکل که به سمت بالا و یا پایین حرکت می کند آماده پر و یا خالی شدن شده و در کمترین زمان ممکن شستشو صورت می پذیرد.

پیشنهاد فروشگاه اینترنتی آشپزخانه تهران با توجه به سوابق کاری و خدمات پس از فروش مناسب در ایران ماشین ظرف شویی هود تایپ سیلانوس Silanos مدل NE1000ECOرا پیشنهاد داده که دارای سیستم جوشکاری خاص تانک با دستگاه تمام اتوماتیک، فیلتر دوبل استنلس استیل و سیستم تخلیه خودکار پمپ شستشو بوده که بهداشتی بودن کار را تضمین می نماید.

مصرف کم انرژی، آب که تغریباً ۲ لیتر در هر چرخه شستشو و کاهش چشمگیر استفاده از مواد شوینده و جلا دهنده ها از دیگر خصوصیات این ماشین ظرف شویی می باشد. در این دستگاه دمای ثابت و پایدار ۸۰ درجه سانتی گراد صرف نظر از فشار آب ورودی در تمام چرخه شستشو ایجاد می شود. بازوها و نازلها شستشو آبکشی از جنس استنلس استیل طراحی شده تا عمل پاکسازی ظروف کثیف به طور کامل انجام پذیرد.

حفره های داخلی و نیز پنل های خارجی از جنس استنلس استیل ضد زنگ سری ۳۰۴ ساخته شده اند. دارای المنت مخصوص بوده که در برابر آتش و حتی کم آبی مقاوم می باشد. دارای مخزن فشرده در قسمت جلو دستگاه بوده که عمل پاکسازی و نظافت را آسان می نماید.

ماشین ظرفشویی هود تایپ سیلانوس دارای سیستم شستشوی اریب بوده که خصوصیت مانع از پر شدن مواد شوینده در آب شستشو یا پاشیده شدن لکه هایی از مواد شوینده بعد از مرحله آبکشی بر روی ظروف تمیز می شود همچنین دارای کنترلهای الکتریکی بسیار پیشرفته با برنامه ریزی داخلی بوده که، امکانات عیب یابی خودکار برای قابلیت تعمیر نمودن و چرخه پاکسازی داخلی خودکار را به راحتی مهیا می نماید. این دستگاه از برق سه فاز استفاده می نماید که در صورت در خواست کارفرما و در شرایط خاص می تواند در زمان تولید به تک فاز تغییر یابد.

کارایی یا عملکرد شستشو منحصر به فرد این دستگاه توسط یک عدد پمپ شستشو قدرتمند با توان kw 0.8 و همچنین بوسیله بازوهای اسپری شستشوی گردان از جنس استیل ضد زنگ واقع در قسمت های بالایی و پایینی تضمین می شود. نکته اساسی برای طراحی اتاق شستشو ظروف که از دستگاه هود تایپ استفاده می شود طراحی اگزاست فن و قرارگیرد هود صنعتی در بالای دستگاه می باشد.

ماشین شستشوی ظروف - ماشین ظرف شویی - ماشین لیوان شور - آشپزخانه تهران - https://tehrankitchen.com/

ماشین شستشوی ظروف – ماشین ظرفشویی – ماشین لیوان شور – آشپزخانه تهران

ماشین ظرفشویی صنعتی ریلی اتوماتیک:
در تالارهای لوکس و با ظرفیت بالا و یا کیترینگ های صنعتی با ظرفیت تولید غذای بالا ازجمله مجتمع های صنعتی بزرگ مانند مجتمع فولاد مبارکه، مجتمع ذوب آهن، پتروشیمی های عسلویه و یا دانشگاه های بزرگ مانند دانشگاه تهران، دانشگاه زاهدان، دانشگاه صنعتی شریف و یا بیمارستان های بزرگ مانند بیمارستان میلاد، بیمارستان الزهرا اصفهان و… و تمامی پروژه های بزرگ که در آنها حداقل ۲۰۰۰ قطعه ظرف در هر وعده کثیف می شود می بایست از ماشین ظرف شویی بزرگ ریلی یا اتوماتیک استفاده می نمایند.

حجم بالای ظروف به صورت مرتب در سبدهای مخصوص ماشین ظرف شویی چیده شده و پس از قرار گیری بر روی ریل ماشین ظرف شویی به صورت اتوماتیک و در کمترین زمان ممکن عمل شستشو صورت می پذیرد. انواع ظروف چینی، لیوان، قاشق و چنگال، حتی سینی های استیل و پلاستیکی در این دستگاه ظرف شویی به آسانی شسته خواهد شد.

این دستگاه ظرف شویی اتوماتیک به دو صورت خشک کن دار و بدون خشک کن در بازار موجود است. شرکت آشپزخانه تهران برند سیلانوسSilanos ایتالیا را به مشتریان عزیز پیشنهاد می دهد. هنگام طراحی اتاق شستشوی ظروف در قبل از دستگاه ظرف شویی، میز جمع آوری زباله یا شوتینگ زباله، سینک دو لگنه ومیز ورود ماشین ظرف شویی و در بعد از دستگاه ظرفشویی میز خروج ماشین ظرف شویی، در صورتی که خشک کن دار نباشد ترولی آبچکان سه طبقه و در آخر قفسه نگهداری ظروف کوچک قرار می گیرد.

ماشین ظرفشویی ریلی اتوماتیک سیلانوس دارای بدنه کاملا ساخته شده از ورق استنلس استیل AISI 304 روکشدار خشدار فابریک می باشد. آب پاشهای مختلف موجود در دستگاه، هیترها و پمپهای قوی با عملکردی هماهنگ و مناسب ، عملیات شستشوی سریع و نظافت کامل ظروف را اجرا می کنند.

انتقال نیرو در این دستگاه توسط زنجیر صورت می پذیرد. در این دستگاه شستشو سبد ظروف از سمت چپ یا راست دستگاه می تواند وارد و از سمت دیگر خارج گردد که با سرعت بالای حدود ۱۰۰ عدد سبد در هر ساعت کمک فراوانی به کیترینگ می نماید.

زمان کامل شستشو در هر سیکل۳۰ ثانیه و فرآیند شستشو و آبکشی در دو مرحله مختلف صورت می پذیرد. شستشو با آب ۶۰ الی ۷۰ درجه سانتیگراد و آبکشی با آب ۸۰ الی ۹۰ درجه سانتیگراد و هر یک با افشانه های مخصوص به خود انجام می گیرد و دارای مخزن شستشو ۱۰۰ لیتری می باشد.

ماشین شستشوی ظروف - ماشین ظرفشویی - ماشین لیوان شور - آشپزخانه تهران - https://tehrankitchen.com/

ماشین شستشوی ظروف – ماشین ظرفشویی – ماشین لیوان شور – آشپزخانه تهران

One Response to دلایل اصلی استفاده از ماشین ظرفشویی و شستشوی اتوماتیک ظروف !
  1. فرق لیوان شور و ماشین ظرف شویی زیر کانتری چیست؟


[top]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *