یخچال درب شیشه ای یکی از مهمترین قطعات تجهیزات آشپزخانه صنعتی در قسمت انبار سرد می باشد. همچنین یخچال درب شیشه ای جزء تجهیزات بسیار مناسبی برای فروشگاه، سوپر مارکت، کافه تریا یا سالن غذا خوری محسوب می شود.

این نوع یخچال ها بطری های نوشیدنی، بسته های سالاد ، و میان وعده های مختلف سرد را در دماهای مناسب نگه می دارند. به علاوه، از آنجا که هر یخچال درب شیشه ای در نوع خود یک ویترین محسوب می شود مشتریان می توانند به راحتی محتویات را مشاهده و خرید کنند. این کار به افزایش فروش شما در محیط مورد نظر کمک می کند.

 

زمانی که یک یخچال درب شیشه ای برای رستوران خود انتخاب می‌کنید، در اصل تنوع با تنوع مدل‌ ها و اندازه ‌های مختلف روبرو هستید تا از میان آن‌ ها یک یا دو مورد را انتخاب کنید. اما چرا خرید یخچال درب شیشه ای مزیت محسوب میشود؟ یک یخچال درب دار عادی چه موردی دارد؟ هر دو نوع این یخچال های تجاری مزیت خود را دارند، اما تنها گزینه ای که برای شما بهتر از مورد دوم عمل می‌کند بستگی به چند عامل دارد.

یخچال-صنعتی-درب-شیشه-ای

عایق و سرمایش یخچال درب شیشه ای

یخچال عادی با یخچال درب شیشه ای از نظر عایق بودن با یکدیگر تفاوت واضحی دارند. مدل های عادی عایق بیشتری نسبت به مدل های درب شیشه ای دارند و باعث می شوند غذا های خام شما تازه باشد. این یک قاعده کلی در صنعت رستوران ها است که شما باید مواد غذایی خام را در یخچال های عادی نگهداری کنید.

این مدل‌ ها همچنین انرژی بیشتری نسبت به یخچال در شیشه دارند، اما محتویات داخل آن ها به راحتی قابل‌ مشاهده نیستند. این مسئله به این معنی است که کارکنان شما ممکن است جلوی یخچال بایستند و منتظر یافتن چیز خاصی برای مدت طولانی باشند. در نتیجه هدر رفت انرژی افزایش خواهد داشت.

یخچال درب شیشه ای عموما برای تجارت بهتر و یا نمایش مواد داخل آن استفاده می‌شود، هر چند می‌ تواند برای ذخیره‌ سازی هر چه بهتر هم به کار رود، اما شما باید عوامل متعددی را در هنگام انجام خرید در نظر بگیرید.

 

کمپرسور سطح بالا بهتر است یا کمپرسور سطح پایین؟

هنگام خرید یک یخچال درب شیشه ای، محل کمپرسور را در نظر بگیرید. محل کمپرسور می‌تواند به صورت پایین یا بالا نصب شود. به طور معمول کمپرسورهای سطح پایین استاندارد هستند ، اگرچه دسترسی درب شیشه ای در یخچال و فریزرها با کمپرسورهای نصب شده بالا برای جریان هوا بهتر است.

خرید یخچال درب شیشه ای

 

در نظر گرفتن اندازه قبل از خرید یخچال درب شیشه ای

مانند بسیاری از تجهیزات صنعتی، خرید یخچال درب شیشه ای نیز نیاز به در نظر گرفتن اندازه دارد. قبل از خرید یک یخچال درب شیشه‌ ای مطمئن باشید که اندازه ‌گیری‌ های مناسب را انجام دهید. اندازه‌گیری‌ های مهم برای در نظر گرفتن طول، عرض و ارتفاع هستند. شیشه ‌های این نوع یخچال ها در مدل ‌های ۱، ۲، ۳ و مدل‌ های ۴ درب عرضه می شوند.

یخچال شیشه ای تک درب اندازه کمتری از محیط را می گیرد و بسته به همین موضوع مقادیر کمتری از نوشیدنی ها و خوراکی های مختلف را در خود جای می دهد. در صورتی که این موضوع برای یخچال درب شیشه ای ۲ در و بیشتر برعکس عمل می کند. در این رابطه نیز باید بتوانید تمایز قابل توجهی را مابین این چند مورد بیابید.

 

یخچال درب شیشه ای چرخدار انتخاب کنید!

کاستورها ، که به عنوان چرخ ها نیز شناخته می شوند ، اجازه می دهند یخچال درب شیشه ای و سایر تجهیزات برای کارهایی نظیر تمیز کردن محیط به راحتی جابجا شوند. قفل های موجود در چرخ ها به شما این اطمینان را می دهند که پس از جایگذاری یخچال در محل مورد نظر از جای خود خارج نمی شود. حتی اگر قصد داشته باشید تا یخچال خریداری شده را به محل دیگری جابجا کنید این کار بدون دردسر  و در کمترین زمان انجام می گیرد.

 

بررسی نیازهای نظافتی یخچال درب شیشه ای

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید نیاز به تمیز کردن هر دو نوع یخچال تجاری مذکور است. یخچال درب شیشه ای به دلیل داشتن درب شفاف در قسمت جلو، می توانند نیاز به تمیز کردن منظم تری و مکرری داشته باشد. یخچال و فریزر های عادی اما از این مشکل برخوردار نیستند؛ و با طراحی درب مناسب ، از جنس استیل ضد زنگ با دوام بهره وری بیشتری دارند. آنها نیازی به تمیز کردن نمای بیرونی ندارند. اگر یخچال درب شیشه ای برای مشتریان قابل مشاهده است ، حتما تمیز و پاکیزه بودن آن را مد نظر قرار دهید.

یخچال-صنعتی-درب-شیشه-ای-tehrankitchen.com

 

در نظر گرفتن اهداف تجاری با خرید یخچال درب شیشه ای

نکته دیگری که باید در هنگام خرید یک یخچال درب شیشه ای تجاری در نظر بگیرید، امکان دیده شدن است. می خواهید مشتریانتان چه چیز هایی را ببینند؟ از کارمندان و کارکنان خود چه؟ یخچال درب شیشه ‌ای باعث می‌شود که دیدن آیتم‌های درون آن آسان شود، که می‌تواند به شما کمک کند که آگاه باشید برای لیست خرید خود چه چیزهایی را نیاز دارید.

 

با این حال، اگر نمی‌خواهید مشتری شما محتوای یخچال شما را ببیند، می توانید موقعیت آن را در فضای دیگر رستوران یا کافی شاپ قرار دهید. رستوران ‌های فست فود عمدتاً از یخچال درب شیشه‌ ای نزدیک محل کار خود استفاده کنند تا به مشتریان اجازه دهند که به راحتی نوشیدنی‌ ها را انتخاب کنند و یا به راحتی غذاهای از پیش آماده‌شده را انتخاب نمایند. هر نوع انتخاب در این میان به سلیقه و هدف فعالیتتان بستگی دارد.

 

بنابراین زمانی که می‌خواهید یک یخچال صنعتی درب شیشه ای برای کسب‌ و کار خود تهیه کنید، باید در نظر بگیرید که چگونه در یک روز از آن استفاده می کنید. آیا با هدف تجارت و فروش بیشتر آن را خریداری می کنید؟ یا نگهداری هرچه بهتر اقلام و مواد اولیه در درجه نخست اهمیت قرار دارد؟ چقدر زمان برای تمیز کردن یخچال لازم دارید؟ پاسخ به این سوالات که با اطلاعات ارائه شده در این مطلب هدایت می‌شود به شما کمک می‌کند که انتخاب درست را انجام دهید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *