ما در این مقاله قصد داریم تا باربیکیو گازی و باربیکیو برقی و باربیکیو ذغالی را با هم مقایسه کنیم تا به افرادی که قصد خرید یک کباب پز مناسب را دارند کمک کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشند .

باربیکیو-باربیکیو-گازی-باربیکیو-ذغالی-باربیکیو-برقی-آشپزخانه-تهران-tehrenkitchen (9)

باربیکیو-باربیکیو-گازی-باربیکیو-ذغالی-باربیکیو-برقی-آشپزخانه-تهران-tehrenkitchen (9)

انسانهای اولیه برای تامین وعده های غذای روزانه خود در کنار خوردن میوه ها و سبزیجات جنگلی به شکار حیوانات وحشی روی آورده و از گوشت حیوانات وحشی غذای خود را تامین می کردند.

انسانها در ابتدا مواد  غذایی را به صورت خام مصرف می کردند و با کشف آتش، تغییرات اساسی در وعده های غذایی انسانها بوجود آمد. پختن و کباب کردن بر روی آتش از ابتدایی ترین روشهای تهیه غذا در همان آغاز کشف آتش بوده است.

امروزه علاوه بر پختن و کباب کردن غذا، گریل کردن، رست کردن، ساته کردن و… نیز به روشهای پخت و پز با آتش اضافه گردید.

پخت از نظر ارتباط با شعله:

پخت تمامی غذاها با هر روشی که در دنیا وجود دارد به دو صورت شعله یا حرارت مستقیم و یا شعله و حرارت غیر مستقیم صورت می پذیرد. استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی در رستوران ها و تهیه غذایی ها و یا تجهیزات کوچکتر و با حجم کمتر تجهیزات آشپزخانه خانگی مرسوم می باشد.

در سفره های ایرانی از قدیم درست کردن غذاهای کبابی یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین روشهای پخت غذا بوده است و کباب ها از غذا های متداول سفره ای ایرانی به حساب می آمد. باربیکیو و یا کباب پز ذغالی و یا هیزمی کم کم جای خود را در بین خانواده ها باز نمود.

با پیشرفت شهر نشینی و روی آوردن افراد به غذاهای فست فودی، آماده و توسعه رستوران های رتگارنگ، لذت آشپزی در خانواده ها کمرنگ تر شده است و روی آوردن افراد به درست کردن غذا در اوقات فراقت تبدیل به یکی از تفریحات رایج افراد شده است. امروزه یکی از تفریحات خانواده ها جمع شدن در کنار یکدیگر و خوردن غذاهای کبابی یا گریلی و لذت بردن از اوقات فراقت خود می باشد.

با توجه به اینکه امروزه اکثر خانه ها به صورت آپارتمان ساخته می شود و فضایی به عنوان حیاط شخصی در اختیار افراد قرار نمی گیرد. ما می توانیم با خرید باربیکیوی با کیفیت و گذاشتن آن در تراس یا بالکن منزلمان مکانی مناسب و زیبا در فضای باز ایجاد نموده و از لذت درست کردن کباب و استیک باب طبع خود و خوردن آن در کنار خانواده بهره مند شویم.

باربیکیو در اصل واژه ای انگلیسی است که بر گرفته از کلمه اسپانیایی بارکوتا می باشد. به نوعی داربست و یا هیزم که مهاجران مکزیک و کالیفرنیا، گوشت ،مرغ و ماهی خود را بر روی آن کباب می کردند باربیکیو گفته می شود. در ایران باربیکیو را به اسم کباب پز و یا منقل کباب  معروف می باشد.

انواع باربیکیو و کباب پز :

قدیمی ترین و رایجترین باربیکیو، باربیکیو ذغالی می باشد. این مدل که به منقل ذغالی نیز مشهور بوده و در اکثر خانه ها، ویلا ها و یا رستورانها و باغ ها وجود دارد. طعم دودی و ذغال ، یکی از طعم های دلخواه مردم در کشورهای مختلف می باشد، به ویژه در  کشورمان ایران طعم دودی مورد پسند اکثر مردم می باشد.

باربیکیو-باربیکیو-گازی-باربیکیو-ذغالی-باربیکیو-برقی-آشپزخانه-تهران-tehrenkitchen (3)

باربیکیو-باربیکیو-گازی-باربیکیو-ذغالی-باربیکیو-برقی-آشپزخانه-تهران-tehrenkitchen (3)

قیمت ارزان و مناسب آن شاید دلیل دیگری برای خرید کباب پز ذغالی  یا باربیکیو ذغالی باشد. استفاده از ذغال معایبی هم با خود به همراه دارد که از جمله آن میتوان به آلودگی و مشکلات نظافت بالکن و همچنین وجود خاکستر و خرده های ذغال اشاره نمود دودی که از کباب پز ذغالی ( باربیکیو ذغالی )  متصاعد می گردد موجب آزار همسایه ها می شود.

امروزه تهیه ذغال مرغوب و به اصلاح گُر گرفتن و آماده نمودن ذغال برای کباب در کنار هزینه خرید ذغال از مشکلات دیگر کباب پز ذغالی ( باربیکیو ذغالی ) می باشد. در باربیکیو ذغالی دیگر اجاق گاز و یا سرخ کن نمی توانیم داشته باشیم.

  • باربیکیو گازی یا کباب پز گازی :

یکی از بهترین و راحت ترین کبابپز ها و باربیکیوهای موجود در بازار، کباب پز گازی یا باربیکیو گازی می باشد. سرعت عمل در آماده شدن و داغ شدن باربیکیو گازی  و آماده شدن برای کباب کردن در این مدل بسیار بالا می باشد.

شعله گاز بصورت غیر مستقیم با گرم نمودن چدنی ها و پخته شدن کباب با گرمای چدنی ها موجب بهتر پخته شدن کباب ها و یا بهتر بگوییم مغز پخت شدن کباب ها در باربیکیو گازی می شود. در این مدل از کباب پز ها به دلیل اینکه جریان گاز وجود دارد تعبیه شعله گاز برای پخت و پز و همچنین بخشی به عنوان سرخ کن به راحتی صورت می پذیرد.

تنظیم درجه حرارت شعله گاز در باربیکیو گازی می تواند مارا در پخت کباب های مختلف یاری کند. اکثر کباب پزهای گازی ( باربیکیو گازی ) این مزیت را داشته که با قرارگیری یک باکس زغال پرتابل بر روی آن می توانند به کباب پز ذغالی تبدیل شوند.

  • باربیکیو برقی یا کباب پز برقی :

یکی از کباب پز هایی که اکثرا در محیط داخلی منازل استفاده می شود، کباب پز برقی یا باربیکیو برقی است. در دسترس بودن برق برای روشن نمودن باربیکیو برقی و هزینه بالای مصرف برق یکی از فاکتورهای مهمی است که در خرید این نوع باربیکیو برقی می بایست مورد توجه قرار گیرد و می توان گفت یکی از اصلی ترین معایب باربیکیو برقی به شمار می آید.

باربیکیو برقی استیک پزهای با ابعاد کوچکتر بیشتر ازنوع برقی بوده و مورد استفاده در داخل منازل مختلف می باشد. باربیکیو برقی به آسانی روشن و خاموش شده و تمیز شدن سریع و عدم آلودگی از مزایای باربیکیو برقی می باشد.

در هنگام خرید هر نوع باربیکیو، باید به نکاتی مانند ابعاد فضایی که در نظر گرفتیم، نحوه تخلیه و خروج دود و بوی کباب و همچنین میزان هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته ایم توجه شود.

در پایان فرد میتواند زیباترین و با کیفیت ترین و مناسب ترین باربیکیو را به توجه به سلیقه شخصی خود انتخاب و خریداری نماید.  استفاده از رنگ اکترواستایک که در کوره پخته می شود برای بخشهایی از باربیکیو که از فلز آهن می باشد موجب عدم زنگ زدگی و خراب شدن باربیکیو می شود.

بهترین نوع کباب پز ها ساخته شده از جنس استنلس استیل می باشد که در هر دما و رطوبتی زنگ نزده و از لحاظ زیبایی نیز جلوه خاصی به باربیکیو می دهد. استفاده از ورق استنلس استیل ۳۰۴ خشدار فابریک بهترین نوع متریال مورد کاربرد در کباب پز ها می باشد.

 

نتیجه:

کباب پز برقی به دلیل گران بودن هزینه برق در ایران و همچنین به دلیل اینکه المنت های موجود در باربیکیو های برقی قدرت مناسب برای پخت دلخواه را نداشته و همچنین کاربرد اصلی این دستگاه ها بیشتر برای استیک ها و گریل ها می باشد، خرید این نوع باربیکیو ها را در بین خانواده ها کمرنگ کرده است.

همچنین استفاده از باربیکیو زغالی علارغم ارزان بودن خود باربیکیو و در دسترس بودن زغال و عدم نیاز به گاز کشی به دلیل مضرات فراوان دود و گاز های متصاعد شده از زغال گداخته نیز پیشنهاد نمی گردد.

به نظر می رسد خرید کباب پز گازی به دلیل استفاده از شعله غیر مستقیم با توجه به گرم شدن چدن ها و پختن کباب توسط حرارت چدن و عدم انتشار دود وگازهای مضر مناسب تر بوده و پیشنهاد نهایی خرید کباب پز کازی می باشد. کنترل دما و میزان حرارت شعله و پخت یکنواخت کباب در باربیکیو کباب پز های گازی بسیار راحت تر و بهتر صورت می پذیرد.

در صورتی که از گاز مایع استفاده نموده و گاز شهری در دسترس ندارید قبل از خرید کباب پز گازی حتما با فروشنده خود تماس گرفته تا کباب پز شما را برای استفاده از گاز مایع مهیا نمایند.

کباب پز های تولید شده در آشپزخانه تهران ساخته شده از بهترین متریال موجود در بازار می باشد. استفاده از ورق آهنی با ضخامت ۱ میلیمتر پوشیده شده با رنگ کوره ای الکترو استاتیک از خصوصیات این باربیکیو می باشد.

تمامی ورق های استنلس استیل بکار رفته در باربیکیو های تولید شده در آشپزخانه تهران با ضخامت ۰.۶ میلیمتر و از استیل خشدار فابریک می باشد. استفاده از دستگیره های با کیفیت و چرخدار بودن اکثر باربیکیو ها می تواند رضایت مشتریان را جلب نماید. در صورت داشتن سوال و یا درخواست خرید با کارشناسان این شرکت به شماره ۰۹۱۹۹۳۹۹۹۶۳ تماس حاصل نمایید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *